در حال نمایش 15 نتیجه

برند ونکلیف “Van Cleef & Arpels” یکی از محبوب‌ترین برندهای طلا و جواهر در دنیا است. این برند محبوب از سال 1896 در کشور فرانسه پایه‌گذاری شد. برند ونکلیف علاوه بر طلا و جواهرات بسیار خاص به تولید عطر و ساعت‌های گران‌قیمت هم می‌پردازد. خرید طلا برند ونکلیف بیشتر توسط تاجران و افراد ثروتمند امکان‌پذیر است؛ زیرا قیمت هر قطعه از محصولات این برند میلیون‌ها دلار است. در این مقاله درباره برند ونکلیف صحبت می‌کنیم.

نقطه آغاز برند ونکلیف و آرپلز

برند ونکلیف آرپلز پس از ازدواج آلفرد ون کلیف و استر آرپلز در سال 1895 پایه‌گذاری شد. آلفرد پسر یک سنگ‌تراش و استر دختر یک تاجر سنگ‌های قیمتی بود. ازدواج این دو نفر سرآغازی بود از تلفیق هنرهای خاندان ونکلیف و آرپلز. استر همچنین یک خواهر جواهرشناس داشت و هنرهای موجود در این دو خانواده برندی را پایه‌گذاری کرد که توانست سال‌های سال به برندی محبوب در دنیای افراد خاص و ثروتمندان جامعه تبدیل شود. 

به طور دقیق برند مشهور Van Cleef & Arpels در سال 1906 به وجود آمد. پس از مرگ پدر استر، آلفرد به همراه برادرانش این برند را پایه‌گذاری کرد. اولین بوتیک برند را در منطقه‌ای بسیار معروف و روبه روی یک هتل مشهور بنا کردند. هتل ریتز محلی برای تجمع و رفت‌وآمد تجار و اقشار ثروتمند جامعه بود. همین باعث آشنایی این قشر با برند جواهرات ونکلیف آرپلز شد. 

برند ونکلیف سال‌ها آوازه خود را حفظ کرد و هم اکنون نیز بسیاری از افراد معروف و سلبریتی‌ها و پادشاهان خرید طلا برند ونکلیف را ترجیح می‌دهند. پس از تأسیس اولیه این برند تا سال 1939 تعداد شعب آن گسترش پیدا کرد. آلفرد در سال 1938 از دنیا رفت و پس از آن دختر آن‌ها مسئولیت و مدیریت کمپانی را بر عده گرفت. 

ونکلیف آرپلز یک برند فرانسوی طلا است

طرح‌های خاص برند ونکلیف آرپلز

یکی از نقاط قوت برند فرانسوی Van Cleef & Arpels استفاده از طرح‌های منحصربه‌فرد است. این طرح‌ها باعث جلب‌توجه افراد زیادی به سمت آن شده‌ است. این کمپانی از طرح‌های معمولی که در آن سال‌ها استفاده می‌شد فاصله گرفته است و سعی کرده از طرح‌هایی جدید و الهام گرفته از طبیعت و حیوانات استفاده کند. در عین ظرافت و زیبایی می‌توانید طرح‌هایی را ببینید که ساعت‌ها روی آن‌ها کار شده و تلفیقی از هنر ظریف‌کاری و مدرنیته هستند. 

ونکلیف آرپلز در ساخت طلا از سنگ‌های قیمتی و الماس استفاده کرده و سعی می‌کند یک ترکیب گران‌بها ایجاد کند. یکی از معروف‌ترین طرح‌های آن گل‌ها و حیوانات هستند که با الماس و سنگ و طلا ساخته شده‌اند. چیزی که درباره طرح‌های این برند لازم است بدانید این است که برای تولید هر طرحی سال‌ها فکر شده است. در مورد بعضی از آن‌ها می‌توان گفت تنها چند مورد تولید شده است، پس به‌قدری خاص است که شاید افراد انگشت شماری توانسته باشند به آن تکه جواهر دست پیدا کنند. 

ونکلیف جواهراتی با سبک نوین می‌سازد

سبک خاص Mystery Setting 

یکی از سبک‌های بسیار منحصربه‌فرد این برند میستری است. کسانی که خرید طلا برند ونکلیف جزو علاقه‌مندی‌های آن‌ها است به این سبک علاقه زیادی نشان می‌دهند. برای ساخت هر قطعه طلا در این سبک نیاز به زمانی حدود 300 ساعت است. این سبک نوعی ظرافت کامل در اتصال قطعات سنگ و جواهر روی طلا است. 

با این ظرافت قطعات به شکلی به طلا وصل می‌شوند که هیچ اتصالی بین آن‌ها مشخص نیست. بدین معنا که انگار دو قطعه طلا یکی هستند و به هیچ طریقی به هم وصل نشده‌اند. همان‌طور که گفتیم ساخت قطعات جواهر با این سبک بسیار زمان بر است؛ به همین دلیل هر ساله تعداد کمی با این سبک روانه بازار می‌شود. به جهت قیمت‌های بسیار بالای این مدل، تنها افراد خاصی می‌توانند آن‌ها را خریداری کنند. 

چند نمونه از معروف‌ترین جواهرات ونکلیف

برند Van Cleef & Arpels در طول سال‌ها فعالیت خود توانسته قطعات مختلفی از طلا و جواهرات را تولید کند. برخی از مدل‌های تولید شده به‌قدری معروف هستند که هنوز هم با عنوان یک سبک خاص شناخته می‌شوند. از جمله معروف‌ترین مدل‌ها را در ادامه برای شما معرفی می‌کنیم.

مجموعه الحمرا

الحمرا نام یک مجموعه از جواهرات ونکلیف آرپلز است که به شهرت جهانی دست پیدا کرده است. این ست کامل مدت‌ها مورد توجه بود و کسانی که عادت به خرید طلا برند ونکلیف داشتند از این مجموعه استقبال زیادی کردند. الحمرا از جواهرات بسیار گران قیمتی مانند مروارید، الماس، مرمر سبز و مرجان ساخته شده است. شکل آن یک شبدر 4 برگ است که در بین دیگر مجموعه‌های ونکلیف به‌عنوان نماد شانس و ثروت و خوش‌بیاری شناخته می‌شود. 

مجموعه الحمرا شامل قطعاتی مانند گردن‌بند، دستبند، گوشواره و ساعت است. اکثر ثروتمندان این مجموعه را به شکل کامل خریداری می‌کردند. این طرح ابتدا در سال 1967 رونمایی شد؛ اما همچنان یکی از شناخته‌شده‌ترین و محبوب‌ترین‌های برند مطرح Van Cleef است.

الحمرا نام یک مجموعه جواهرات از ونکلیف است

مجموعه لبوتیک

مجموعه لبوتیک نام مجموعه از جواهرات ونکلیف است که در آن از جواهراتی ارزان‌قیمت‌تر استفاده شده است. در این مجموعه بیشتر از طرح‌های حیوانات استفاده می‌شود که طرف‌داران خاص خود را دارد. ونکلیف در سال 1954 این مجموعه را رونمایی کرد. لبوتیک با این هدف طراحی شد که افراد مشهور و کسانی که بودجه کمتری برای خرید جواهرات دارند بتوانند از مدل‌های این برند استفاده کنند.

برای ساخت مصنوعات طلا در این مجموعه از طلا و سنگ‌های نیمه قیمتی و مقداری هم الماس استفاده می‌شود. جواهرات این مجموعه اغلب ظریف هستند و قیمت‌های نسبتاً مناسب آن باعث شده طرف‌داران زیادی را از دنیای ستارگان سینما و موسیقی و دیگر افراد مشهور در جامعه پیدا کنند. گریس کلی یکی از طرف‌داران مجموعه لبوتیک است که بسیاری از مدل‌های آن را خریداری کرده است.

گردن‌بند رؤیایی زیپ

اکثر کسانی که خرید طلا برند ونکلیف را در برنامه‌های خود داشتند به‌شدت به طرح معروف گردن‌بند زیپ علاقه نشان دادند؛ اما به‌خاطر سخت و زمان بر بودن ساخت این محصول متأسفانه همه شیفتگان این طرح موفق نشدند گردن‌بند زیپ را خریداری کنند؛ چون اولاً قیمت آن بسیار بالا بود و در ثانی تعداد آن محدود بود. 

رنه پیزانت در 1930 مدیر هنری مجموعه ونکلیف بود. او در همان سال پیشنهاد ساخت گردن‌بندی با طرح یک زیپ را ارائه داد. استفاده از این طرح در آن دوران واقعاً یک ‌قدم بزرگ به سمت خلاقیت هنری بود. هنوز هم این طرح گردن‌بند را خیلی افراد دوست داشته و تمایل دارند مدل‌های مشابه آن را خریداری کنند. 

گردن‌بند زیپ در سال 1950 بالاخره پس از 20 سال تحقیق و بررسی و تلاش به تولید رسید. این گردن‌بند از طلای سفید و زرد، الماس و زمرد و یاقوت ساخته شده است. طبیعی است که قیمت آن بسیار بالا و وزن آن هم سنگین باشد. یکی از ویژگی‌های جالب گردن‌بند زیپ عملکرد آن است که کاملاً به زیپ شباهت دارد. در صورت بستن می‌توان آن را مانند دستبند مورد استفاده قرارداد. 

ساخت جواهر زیپ سال‌ها زمان برده است

جواهری به نام پاسپارتو (شاه‌کلید)

یکی دیگر از طرح‌های ویژه و خاص برند ونکلیف که همه را به خرید طلا برند ونکلیف تشویق می‌کند، طرحی به نام پاسپارتو یا شاه‌کلید است. نمی‌توان گفت این جواهر گردن‌بند است یا دستبند. در حقیقت قطعه‌ای جواهر که می‌تواند تغییر شکل دهد و به هر شکلی که بخواهید در بیاید. 

پاسپارتو در سال 1938 ساخته شده است. این مجموعه دارای دو قطعه کلیپس گل مانند و یک زنجیر است. زنجیر این مجموعه انعطاف‌پذیر است و شما می‌توانید آن را به حالت گردن‌بند، سنجاق‌سینه، دستبند و حتی انگشتر تغییر دهید. پاسپارتو در بخش کلیپس‌ها از یاقوت کبود و زرد و لعل استفاده می‌کند. 

پاسپارتو یک محصول شگفت‌انگیز ونکلیف است

دیگر محصولات برند ونکلیف Van Cleef & Arpels 

ساعت و عطر دیگر محصولات این برند جهانی هستند. در حقیقت ونکلیف فقط برای تولید جواهرات و طلا نیست. در سال‌های بعد و زمانی که استفاده از ساعت بین زنان رواج یافت، ونکلیف به تولید ساعت‌هایی جواهرنشان اقدام کرد. ساعت‌های این برند همانند جواهرات آن خاص و منحصربه‌فرد هستند. بندهای ساعت اغلب در شکل دستبندی گران‌قیمت از طلا و سنگ‌های قیمتی ساخته شده است. همچنین این برند مطرح فرانسوی تلاش کرد از طرح‌هایی استفاده کند که بیشتر ظرافت زنانه را به نمایش درآورد. 

مثلاً استفاده از طرح گل در صفحه ساعت‌های او این ویژگی را تضمین می‌کند. خرید ساعت از این برند همانند خرید طلا برند ونکلیف هیجان‌انگیز است. همچنین، در سال 1976 ونکلیف تلاش کرد که عطرهای خاص خود را هم روانه بازار کند. همان‌طور که می‌بینید، تولید ساعت و عطر هم مانند جواهرات این برند از سال‌ها قبل شروع شده است. عطرهای ونکلیف مانند جواهرات آن خاص بوده و از رایحه‌هایی منحصربه‌فرد برخوردار هستند. در طول تمام این سال‌ها کیفیت این برند همچنان ثابت و پابرجا بوده است و همیشه اصالت و کیفیت و طرح‌های خاص را در دستور کار خود داشته است. 

خرید طلا از برند ونکلیف

Van Cleef & Arpels یک برند جواهرات فرانسوی است که نخستین‌بار در شهر پاریس رونمایی شد. این برند را به‌عنوان یک برند مشهور می‌شناسند که در دنیای افراد معروف و خاص بسیار پرطرف‌دار است. ازآنجایی‌که طرح‌های این برند همگی خاص بوده، کسانی که می‌توانند جواهرات آن را خریداری کنند نیز افراد خاص و ثروتمند هستند. 

اگر شما هم خرید طلا برند ونکلیف را دوست دارید می‌توانید از طرح‌هایی که مشابه با آن ساخته می‌شود، خریداری کنید. این طرح‌ها با الهام از سبک ونکلیف ساخته می‌شوند و علاقه‌مندان زیادی هم دارند. برای آشنایی با طرح‌های جدید ما در جواهری آرام با کارشناسان در تماس باشید